Балкан

Албанија: Полицијата заплени 210 килограми марихуана

Албанија: Полицијата заплени 210 килограми марихуана

Албанската полиција заплени 210 килограми марихуана, пренесуваат локалните албвански медиуми.

Полициските акции се одржаа во градовите Саранда и Ѓирокастро. Шверцерите и во двата случаи успеале да избегаат.

Дрогата била наменета за грчкиот пазар.