вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Албанија: Полицијата заплени 210 килограми марихуана

marihuana

Поврзани вести

Албанската полиција заплени 210 килограми марихуана, пренесуваат локалните албвански медиуми.

Полициските акции се одржаа во градовите Саранда и Ѓирокастро. Шверцерите и во двата случаи успеале да избегаат.

Дрогата била наменета за грчкиот пазар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести