петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Албанка од Македонија убиена во Швајцарија

Таа со прострелни рани била пренесена во тамошниот Ургентен центар, каде што им подлегнала на повредите.

crime-scene

Поврзани вести

Албанка од Македонија била убиена доцна синоќа во швајцарскиот град Волен, а за нејзиниот убиство главен осомничен е нејзиниот сопруг.

Тамошната полиција го задржала нејзиниот сопруг како првоосомничен, а пред истражните органи тој го признал убиството и изјавил дека причина за тоа биле љубомората и брачните проблеми. 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести