петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Албанки принудени да абортираат женски деца

500bebe-cair

Поврзани вести

Илјадници Албанки делат иста судбина, принудени се да го абортираат своето дете бидејќи е девојче.

Претставници на Владата во Тирана велат дека мора да се вложат големи напори за да се спречат ваквите абортуси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести