четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Албанската и Косовската полиција разбија меѓународна шверцерска група

Според медиумите во Косово членови на бандата се притворени и кај нив запленети се над 50 килограми кокаин и повеќе килограми други полесни дроги.

kokain

Поврзани вести

Во голема полициска акција реализирана во Албанија и на Косово разбиена е меѓународна шверцерска група и запленета поголема количина дрога.

Освен седумте килограми кокаин, запленети на преминот Морина на албанско-косовската граница, албанската полиција во село во близина на градот Мамурас заплени 50 килограми кокаин, 18 килограми хероин, 150 килограми марихуана, 850 литри течност која се користела за мешање на дрогата, апарати и средства за пакување. Запленет е и блиндиран автомобил марка „БМВ“,како и девет парчиња огнено оружје, три снајпери, гранати и експлозив.

Според медиумите во Косово членови на бандата се притворени и кај нив запленети се над 50 килограми кокаин и повеќе килограми други полесни дроги.

Акцијата на полицијата продолжува.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести