сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Албански тинејџер застрелан од свој соученик

pistol

Последни вести

Момче со автомат убил 17-годишен тинејџер во гимназија во Албанија утринава, соопштуваат локалните власти.

Осомничен за убиството е негов соученик, но засега никој не е уапсен. Мотивот за пукањето во град Шкозет, што се наоѓа на 20 километри западно од Тирана, засега не е познат.

Не е јасно дали на убиецот му била цел токму жртвата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести