петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Албанскиот фудбалер Лорик Цана се бори за живот!

cana

Последни вести

Во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска во Италија тешко е повреден познатиот албански фудбалер Лорик Цана, кој игра за фудбалскиот клуб Лацио.

Во куста вест што ја пренесува порталот Алмакос стои дека Цана, кој се наоѓа во критична состојба, а во автомобилот бил сам.

Истражните органи се` уште не соопштија детали за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести