вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Албанскиот премиер Рама доби дете на 50 години

ram

Поврзани вести

Педесетгодишниот албански премиер Еди Рама го доби своето второ дете, радосна вест што самиот ја сподеи на „Твитер“.

Неговата сопруга Линда (48) на свет го донесе синот Захо. Таа се породила со царски рез во гиниколошката клиника „Кочо Глиожени“ во Тирана. Малиот Захо е тежок 3,5 килограми и тој и мајка му се во добра здравствена состојба.

Сопружниците Рама од првите бракови имаат возрасни деца, Еди, синот Грегори (25), а Линда ќерката Реа (24).

Еди и Линда стапија во брак во 2010 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести