вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Aлбанскиот премиер Рама се огласи преку „Твитер“

rama_thumb_medium500_170

Последни вести

Албанскиот премиер Еди Рама се огласи преку Твитер. Тој жали за „лошиот впечаток што Србите го оставија во светот“.

За албанските медиуми порача дека „го осудува насилството против албанските играчи“, додавајќи дека е горд што „победиле во фудбалската игра“.

Иако некои албански медиуми велат дека братот на Еди Рама не бил во Белград, српската полицијата за РТС потврди дека го уапсила како организатор на инцидентот на вечерашниот меч.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести