среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Албанскиот премиер во посета на Косово

Рама во Пеќ ќе зборува на состанокот на претприемачите за јакнење на економската соработка на Косово и Албанија.

premier-500

Поврзани вести

Албанскиот премиер Еди Рама ќе го посети денеска Косово, каде ќе учествува на состанокот на здружението на претприемачи на Косово и Албанија.

Рама во Пеќ ќе зборува на состанокот на претприемачите за јакнење на економската соработка на Косово и Албанија.

Премиерот на Албанија треба да се сретне со претседателот на косовската влада Хашим Тачи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести