четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Албанските медиуми ја измислиле изјавата на Ибрахимовиќ

images (7)

Последни вести

Најдобриот фудбалер на Пари Сен Жермен нема дадено никаква изјава поврзана со Косово.

Според српскиот дневен весник „Курир“, Ибрахимовиќ ни виновен ни должен, станал жртва на дезинформациите на албанските медиуми.

Како што пренесоа албанските медиуми, Ибрахимовиќ баводно изјавил „Косово е српско, колку што е мајка ми невина.

Набрзо се покажало дека сето тоа е плод на шпекулациите на албанските медиуми.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести