вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Алекс Липа е новата жртва на Владимир Кличко

vladimir-klicko-344898

Поврзани вести

Светскиот шампион во бокс во тешка категорија Украинецот Владимир Кличко, ќе ја брани титулта на 26 април во Оберхаузен, против Австралијанецот Алекс Липа.

Помалиот од браќата Кличко во март ќе напони 38 години и е сопственик на шампионските појаси во ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО верзија.

“Многу сум претпазилв. Почнувам сериозно да се подготвувам и со нетрпение очекувам да влезам во рингот, изјави Кличко, кој до сега во кариерата има скор од 61 победа, од кои 51 со нокаути три порази, Австралијанецоте висок 183 сантиметри и има скор од 30 победи, четири порази и три нерешени средби.

“Сите зборуваат за победата на Владимир икако тој е одличне борец. Она за што јас размислувам се трите негови порази од протвници кои не борат силно како мене”, изјави 34 -годишниот Липа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести