сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Алекс нов столб во одбраната на Милан

Централниот дефанзивец на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен играч, а иако на неколку пати изјавуваше дека сака да остане во Париз, челниците на ПСЖ до сега не му понудија продолжување на соработката за уште неколку сезони.

ALEKS NOV STOLB

Поврзани вести

Италијанскиот калчо гигант Милан е на само еден чекор од реализација на веќе најавениот трансфер на бразилскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Алекс.

Централниот дефанзивец на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен играч, а иако на неколку пати изјавуваше дека сака да остане во Париз, челниците на ПСЖ до сега не му понудија продолжување на соработката за уште неколку сезони.

За разлика од тие на францускиот клуб, челниците на Милан веќе го информирале неговиот агент дека му нудат 2-годишен договор и годишна плата од 2.5 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести