среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Алекс прва летна аквизиција на Милан

Искусниот централен дефанзивец на „Сан Сиро" пристигна како слободен фудбалер каде треба да остане во следните две сезони и каде ќе има годишна плата од 2.7 милиони евра.

ALEKS PRVA LETNA AKVIZICIJA

Поврзани вести

Сега веќе поранешниот фудбалер на старо-новиот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Алекс, успешно ги мина задолжителните лекарски прегледи и во следните неколку дена и официјално ќе биде претставен како прва летна аквизиција на италијанскиот калчо гигант Милан.

Искусниот централен дефанзивец на „Сан Сиро” пристигна како слободен фудбалер каде треба да остане во следните две сезони и каде ќе има годишна плата од 2.7 милиони евра.
„Се надевам дека ќе имам успешна сезона во Милан и дека заедно со новите соиграчи ќе го вратиме повторно овој голем европски клуб во Лигата на шампионите. Среќен сум што доаѓам во голем клуб како Милан, каде се организирано до перфекција. Ќе возвратам со добри игри на зелениот терен“, изјави поранешниот фудбалер на ПСВ и Челзи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести