сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Алекс решение за дефанзивниот проблем на Милан

aleks problem milan

Поврзани вести

Новиот предводник на италијанскиот калчо гигант Милан, Кларенс Сидорф, веќе почна да го составува списокот со фудбалери кои би требало да пристигнат на „Сан Сиро” за време на летниот преоден рок.

Поранешниот репрезентативец на Холандија е во потрага по нов централен дефанзивец кој ќе биде ангажиран како замена за францускиот интернационалец Филип Мексес кој сигурно ќе си замине од Милано на стартот од преодниот рок.

Тренерот на Милан ќе најсреќен доколку клупските челници ги осигураат услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Франција, Алекс.

Централниот дефанзивец на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а неговиот потпис може да биде осигуран само со понудена годишна плата од 3 мил. евра што е за еден милион помала од таа што моментално ја заработува Мексес на „Сан Сиро”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести