четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Алекс се поблиску до Сан Сиро

aleks na san siro

Поврзани вести

Поранешниот репрезентативец на Бразил и моментално стандарден првотимец во дресот на актуелниот шампион на Франција, ПСЖ, Алекс, најверојатно ќе биде првата летна аквизиција на италијанскиот калчо гигант Милан.

Искусниот дефанзивец на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а мала е веројатноста дека ќе биде исполнета големата желба да потпише нов 2-годишен договор со најбогатиот клуб во Франција.

Близок извор до таборот на Милан потврди дека 31-годишниот дефанзивец треба да потпише 2-годишен договор со седумкратниот европски клупски шампион, а таквиот договор му гарантира годишна заработувачка од 2.5 мил. евра.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести