понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Алекс Сонг ќе биде новиот соиграч на Горан Пандев

song soigrac na pandev

Поврзани вести

Тренерот на италијанскиот калчолигаш Наполи, Рафа Бенитез се уште е во потрага по нов играч за врска, кој ќе има статус на стандарден првотимец и кој ќе помогне во реализиацијата на зацртаната цел, директен пласман во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Трофејниот шпански стручњак, моментално своето внимание го насочи кон камерунскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Алекс Сонг.

Поранешниот фудбалер на Арсенал нема некоја голема минутажа на “Ноу Камп” и најчесто натпреварите ги започнува од клупата за резервни фудбалери.

Бенитез е убеден се потребни околу 12 мил. евра за да се реализира најавениот трансфер на одличниот играч за врска кој може да игра и во средниот ред, но и да биде централен дефанзивец во одредени ситуации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести