недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Александар Вучиќ ја започнува посетата на Кина

aleksandar-vucic-1356896622-247457

Поврзани вести

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ започнува тридневна посета на Кина каде што ќе учевствува на Светскиот економски форум во Тјенџин, соопштија од Владата на Србија.

Вучиќ за време на посетата ќе се сретне со кинескиот премиер Ли Кечијанг како и со претставниците на кинеските компании и банки кои се заинтересирани за вложување во Србија.

Вучиќ недомна најави можност Србија и Кина да организираат собир на шефовите на влади на Средна и Источна Европа во Белград по состаноците во Варшава и Букурешт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести