четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Александар Вучиќ: Нема санкции за Русија

„Србија сака да влезе во Европската унија и сака добри односи со САД, но, не сака непријателство со Русија“, посочил Вучиќ, на државната српска телевизија.

aleksadar

Поврзани вести

Србија нема да воведува санкции кон Русија, изјавил синоќа идниот српски премиер Александар Вучиќ, на државната српска телевизија.

„Србија сака да влезе во Европската унија и сака добри односи со САД, но, не  сака непријателство со Русија“, посочил Вучиќ.

Вучиќ овој свој став им го соопштил и на високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон, како и на сите амабасадори со кои разговарал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести