четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Алесандра Амбросио ви го претставува новиот изглед!

ambrosio-1

Последни вести

И уште една жена од модниот свет одлучи да се збогува со класичната, долга, права коса.

Бразилскиот модел, Алесандра Амбросио, стана уште една славна дама која одлучи да го освежи изгледот со  боб фризурата.

Во морето на славните личности кои експериментирале со должината и бојата на косата, Амбросио на Инстаграм профилот објави фотографија од фризерскиот салон. Една од најубавите жени на планетата одлучи конечно да ја скрати својата коса.

Најчитани вести