сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 51

Алесандра Амбросио: По бременоста телото ми е поубаво

Алесандра Амбросио е една од оние ултра-популарни модели за кои имаме претчувство дека уште долги години ќе ја гледаме во врвните изданија.

alesandra-ova

Поврзани вести

Алесандра Амбросио е една од оние ултра-популарни модели за кои имаме претчувство дека уште долги години ќе ја гледаме во врвните изданија.

Во неодамнешното интервју за Нет-а-Портер манекенката отворено проговори за промените на нејзиното тело по породувањето:

Телото никогаш нема да ви биде идентично како што било пред бременоста, што и да ви говорат луѓето. Не може. Но сметам дека сега имам подобро дело отколку што имав пред да се породам. Делумно, затоа што сега вежбам, што порано не го правев, но и во добар дел, тоа е поради обликот – едноставно имам подобро обликувано тело и сега се чувствувам подобро од претходно.


Дополнителен бонус е тоа што во Бразил, од каде потекнува таа, облините мошне се ценат.

Feliz Páscoa 💖🐰💖🐰💖 Happy Easter

A photo posted by @alessandraambrosio on

Тоа потекнува од традицијата на карневалот, каде жените парадираат со минијатурна облека, одвај покриени. Телото на секоја жена се смета за спектакуларно, не затоа што е совршено, туку затоа што го сакаат животот, раскажува Алесандра.

☀️💦☀️ @cosmopolitan by @stewartshining wearing @dvf and @alebyalessandra

A photo posted by @alessandraambrosio on

Најчитани вести