петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Алфите го уапсија осмоничениот за двојното убиство во Вевчани

policija-alfi-priveduvanje

Последни вести

Полициските Алфи го уапсиле С.З. кој е осомничен дека вечерва во локал во Вевчани уби две лица, а две тешко рани.

Алфите го привеле С.З., а воедно пронајдено било и оружјето со кое најверојатно е извршено убиството. Со осомничениот во моментов се вршат разговори во полициска станица.

Министерството за внатрешни работи повеќе детали најави за во текот на денешниот ден.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести