недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Алфите лани легитимирале 11.606 лица, а привеле 3.582 лица

policija-alfi

Поврзани вести

Припадниците на Единицата за борба против криминалот “Алфа“ во текот на изминатата 2013-та година, при вршење на редовна мотопатролна дејност, вкупно извршиле легитимирање на 11.606 лица, извршен е преглед на вкупно 1182 моторни взоила, а по разни основи приведени се вкупно 3.582 лица.

Притоа, по основ на телеграма приведени се 429 лица, Потраги, Гласник, Наредба од Основен суд – 342 лица, поради сомнение за извршено кривично дело – 542 лица, по извршено кривично дело – 361 лице, на лице место во вршење на кривично дело приведени се 203 лица, за издржување на казна затвор –123, за утврдување на идентитет – 77 лица, за држење недозволени предмети – 49 лица и странски државјани со нерегулиран престој во РМ – 39 лица;

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести