петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Алфите минатиот месец привеле 384 лица

alfi

Поврзани вести

Припадниците на единицата за прв одговор и интервенија – Алфа во текот на минатиот месец при вршење на редовна мотопатролна дејност извршиле легитимирање на вкупно 1705 лица, преглед на 334 ПМВ, а по разни основи приведени се вкупно 384 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести