среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Али Ахмети останува лидер на ДУИ

Демократската унија за интеграција (ДУИ), на својот трет партиски конгрес, го реизбра Али Ахмети за лидер на партијата. За неговиот реизбор гласаа 675 делегати.

ali-ahmeti-006-439x272

Поврзани вести

Демократската унија за интеграција (ДУИ), на својот трет партиски конгрес, го реизбра Али Ахмети за лидер на партијата. За неговиот реизбор гласаа 675 делегати.

Абдулаќим Адеми, Генералниот секретар на ДУИ најави дека за неколку месеци по денешниот Конгрес, ќе одржи уште еден тематски конгрес на кој ќе се зборува за политиките и стратешките цели на ДУИ, како и за албанците и државата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести