вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Алкантара повторно ги пецка челниците на Барса

alkantara pecka

Поврзани вести

Репрезентативецот на Шпанија и сега веќе стандарден првотимец во дресот на актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), Тиаго Алкантара и понатаму останува на ставот дека раководните лица на каталонскиот гигант Барселона се виновни за неговиот трансфер во редовите на германскиот бундеслигаш.

„Мислам дека ја донесов најважната одлука во мојата професионална кариера. Одлуката да се преселам во Минхен можам да ја дефинирам како фантастична. Во Барселона има проблем со лидерството. Јас добив впечаток дека клупските челници не веруваат доволно во мене, не веруваат доволно во мојот квалитет. Сфатив дека е време за нов предизвик, за нова средина. За среќа, потпишав за најдобриот клуб во целиот свет, за среќа добив шанса да играм во германската Бундес лига”, изјави малдиот играч за врска.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести