четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Алкохолизирани струмичани демолирале ќебапчилница

tepachka-3-

Последни вести

Вчеравечер, во 19,45 часот, во угостителскиот објект „Ќебапчилница Чутура“ во Струмица, О.С.(29), Т.С.(29) и В.С.(46) сите од с.Баница, кои биле во алкохолизирана состојба, откако не биле послужени со алкохол со употреба на метални предмети и физичка сила ги нападнале вработените и гостите во објектот.

На дел од гостите и персоналот им нанеле видливи повреди, а оштетиле и дел од инвентарот. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поденесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести