петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Алонсо: Гладен сум за победи, две титули не се доволни

„Не ни сонував дека ќе бидам возач во Формула 1“.

fernando-alonso-ferrari-driver

Поврзани вести

Двократниот светски шампион во Формула 1, Шпанецот Фернандо Алонсо, истакна дека се уште е гладен за победи и дека две титули се премалку.

“Да ме прашаа пред десет години ќе кажев дека две шампионски титули се нешто што сум сонувал. Не ни сонував дека ќе бидам возач во Формула 1, дури не помислував и дека ќе освојам титула. Горд сум и среќен на мојата кариера. Но, ако ме прашувате во овој момент ќе кажам дека сум гладен за победи и успех и дека две шампионски титули не се доволни”, изјави Алонсо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести