сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Алтанџиева: Барањето на ДИК за вештачење потпис на гласач е правен преседан

Барањето на Државната изборна комисија за вештачење потпис на гласач е правен преседан. Поранешната членка на ДИК, Тања Антанџиева во разговор за Телевизија Нова, вели дека ДИК го загуби кредибилитетот пред очите на цената Македонска јавност.

алтанџиева

Поврзани вести

Според Алтанџиева оваа одлука на ДИК ја отвара можноста во иднина партиите да го оспоруваат секој потпис во избирачкиот список и да го одолговлекуваат процесот на објавување на конечните резултати од гласањето.

Најчитани вести