вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Алваро Мората достапен за 25 милиони фунти

UD Almeria v Real Madrid CF - La Liga

Поврзани вести

Не само што потврдија дека се подготвени да се ослободат од услугите на младинскиот репрезентативец на Шпанија, Алваро Мората, раководните лица на најтрофејниот клуб во Примера дивизион, Реал (М) открија и колку бараат за обештетувањето на 21-годишниот напаѓач.

Близок извор до таборот на „кралскиот клуб” потврди дека на последниот состанок била договорена продажбата на малдиот напаѓач но под еден услов, заинтересираниот клуб да испрати официјална понуда не помала од 25 милиони фунти.

Валвото побарување може да биде проблем за раководните лица на Арсенал и на Интер кои до сега покажаа најголем интерес за услугите на Алваро Мората, но беа подготвени да одвојат околу 15 мил. евра за неговото обештетување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести