сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Алваро Переира од Милано се сели во Москва

Актуелниот шампион на Русија, тимот на ЦСКА од Москва најверојатно ќе биде следната дестинација на уругвајскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Алваро Переира.

ЦСКА најверојатно следна десетинација на уругвајскиот интернационалец

ЦСКА најверојатно следна десетинација на уругвајскиот интернационалец

Поврзани вести

Актуелниот шампион на Русија, тимот на ЦСКА од Москва најверојатно ќе биде следната дестинација на уругвајскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Алваро Переира.

Ако до пред неколку дена, лондонскиот премиерлигаш Тотенхем важеше за прв фаворит за потписот на 28-годишниот десен бек, сега тоа е актуелниот шампион на Русија.

Најавениот трансфер може да стане реалност доколку двата клуба најдат заеднички јазик околу обештетувањето кое сигурно нема да биде поголемо од 15 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести