четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Алвеш: Шпанија е фаворит број еден

ALVES SPANIJA FAVORIT 1

Поврзани вести

И офанзивниот бек на фудбалската репрезентација на Бразил, Дани Алвеш е убеден дека актуелниот бранител на тронот, селекцијата на Шпанија важи за најголем фаворит кога е во прашање победничкиот пехар на престојниот Мундијал.

„Таа репрезентација која го брани победничкиот трон, во овој случај репрезентацијата на Шпанија, сосема нормално ја има и улогата на најголем фаворит. Јас сум голем фан на репрезентацијата на Шпанија. Исто така, многу ја почитувам и Германија, тим составен од многу добри фудбалери. Аргентина има фантастичен напад, а во групата на фаворити ќе го вбројам и домаќинот, репрезентацијата на Бразил која игра на домашен терен, пред верните фанови. Фановите се со Бразил, а ние фудбалерите сме со најверните фанови”, изјави фудбалерот на каталонскиот гигант Барселона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести