вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Алвеш сонува финале Бразил – Аргентина

Репрезентативецот на Бразил и стандарден првотимец во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Дани Алвеш откри која репрезентација ја сака за противник во финалниот натпревар од престојниот Мундијал кој ќе стартува на 12 јуни.

ALVES SONUVA FINALE

Последни вести

Репрезентативецот на Бразил и стандарден првотимец во дресот на каталонскиот гигант Барселона, Дани Алвеш откри која репрезентација ја сака за противник во финалниот натпревар од престојниот Мундијал кој ќе стартува на 12 јуни.

„Го сонувам финалниот натпревар, сонувам дуел помеѓу репрезентациите на Бразил и Аргентина. Веќе разговарав со мојот тимски колега Лионел Меси. И тој ми кажа дека има таков сон, сонува како репрезентацијата на Аргентина игра против селекцијата на Бразил. Сепак, јас немам само еден сон. Сонувам како мојата репрезентација е дел од финалниот натпревар и како ја освојува светската титула. Привилегија е да се носи репрезентативниот дрес на Бразил, привилегија е да се биде репрезентативен колега со овие фудбалери. Имаме совршена дружба на зелениот терен и надвот од фудбалскиот стадион. Се надевам дека ќе ја направиме потребната разлика. Убеден сум дека ќе имаме голем успех”, изјави офанзивниот десен бек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести