вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Алжирскиот авион со 116 патници се урнал во Нигер

A330_Air_Algérie

Поврзани вести

Алжирскиот патнички авион, со кој денеска беше изгубена врската, се урнал во Нигер, јавува приватна алжирска телевизија.

Авионот кој превезувал 116 патници се урнал откако навлегол во воздушниот простор на Ниамеј, главниот град на Нигер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести