среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Амди Бајрам донираше камион цигли за џамијата во Тризла

Новата Џамија е со површина од илјада квадратни метри се очекува да ги задоволи верските потреби на неколку илјади жители од оваа населба.

IMG_8275

Поврзани вести

Пратеникот Амди Бајрам денеска ја посети населбата  Тризла во Прилеп и притоа  донираше еден камион цигли за доизграбата на новата џамија во овој дел од градот каде што претежно живее ромско население.

Новата Џамија е со површина од илјада квадратни метри  се очекува да ги задоволи верските потреби на неколку илјади жители од оваа населба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести