четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Амди Бајрам доживеал срцев удар

Според информациите на порталот од Клиничкиот центар, тој бил хоспитализиран. Наскоро се очекуваат повеќе информации за неговата здравствена состојба.

amdi-bajram-520x368

Поврзани вести

Пратеникот и лидер на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам пред неполн час преживеал срцев удар, пишува Република.

Според информациите на порталот од Клиничкиот центар, тој бил хоспитализиран. Наскоро се очекуваат повеќе информации за неговата здравствена состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести