петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Амди Бајрам со Брза помош префрлен во Болница – ме нападнаа луѓе на СДСМ

ftgvbyujhnklml

Последни вести

Пратеникот Амди Бајрам е префрлен во болница откако попладнево како што тој тврди бил нападнат од луѓе на СДСМ. Како што веќе објавивме Бајрам пријавил во полиција дека бил нападнат во скопски ГТЦ, пишува Прес 24.

Во изјава за медиумите тој вели дека го нападнале луѓе на СДСМ. Пред малку со возило на Брза помош беше префрлен во болница.

Од МВР потврдија дека добиле пријава но велат дека е рано да излегуваат со било калви квалификации.

Извор: Прес 24.мк

Најчитани вести