недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Амди Бајрам спектакуларно скокна во фонтана на Босфор

Амди Бајрам скокнал во фонтана на Босфор за спектакуларен крај на свадбата на неговиот внук во Истанбул, пишува Вест.

amdi1

Последни вести

„Првпат отидовме на Босфор, но неговата убавина не може да се спореди со убавината на свадбата на Бајрам. Оваа прослава треба да се запише во историјата на Ромите…“ , вели Бајрам.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести