вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Американецот Џонс нов плејмејкер во МЗТ Скопје

dzons

Поврзани вести

Американецот Карл Џонс е нов играч во составот на македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром. Џонс (22 години, 180 см) игра на позицијата плејмејкер, а во тимот на МЗТ доаѓа по три одлични сезони на универзитетот Сент Џозеф во НЦАА лигата, каде што во просек имаше 16.2 поени, 3 асистенци и 2.8 скока.

Џонс е шестиот странец во редовите на “металците”, што значи дека едемн ќе мора да си змаине, а тоа најверојатно ќе биде Никола Оташевиќ, кој сезонава игра во очајна форма

Американецот, воедно е второто засилувње во редовите на македонскиот шампион во последните седум дена, откако претходно дресот на МЗТ Скопје го облече Србинот Иван Маринковиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести