вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 5

Американска провокација: Срби ве растуривме како во 1999

kyrey

Последни вести

Провокативна изјава од страна на една Американка за време на финалето на Мундобаскетот меѓу Србија и САД.

Станува збор за Даниела Алекс која во коментарите напишала дека САД ја растурила Србија како во 1999 година.

Многу твитераши од Србија реагирале на оваа изјава, а потоа констатирале дека ќе и биде забранет влез во земјата и дека е прогласена за непријател на државата.

clipboard016

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести