среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

(ВИДЕО) Се урна американски воен авион

Се урна американски воен авион

Се урна американски воен авион

Последни вести

Американски воен авион Ф16 се урна доцна синоќа во сојузната држава Аризона, а при падот удрил во гасовод и предизвикал пожар, соопштија американски официјални претставници.

Засега нема информации за евентуални жртви.

Спасувачки екипи веднаш пристигнале на местото на несреќата, која се случила на околу 13 километри северно од Даглас, во близина на границата со Мексико.

Портпарол на Федералната администрација за авијација изјави дека авионот полетал од воздухопловната база Дејвис-Маунтан, која е оддалечена 160 километри од местото на инцидентот.

Најчитани вести