сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Американски борбен авион се урна во Велика Британија

borben avion

Последни вести

Американски борбен авион се урна во Кембриџшајр, Велика Британија во близина на базата на РАФ.

Авионот се урнал на фарма, а во моментов на местото на настанот има поголем број возила на брзата помош, јавува Би Би Си.

Според портпаролот на РАФ, авионот поминал само околу 7 километри од базата на РАФ Милденхал во Суфолк.

Засега не се соопштуваат повеќе информации за инцидентот.

Најчитани вести