понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Американски ловци почнаа разузнавачки летови над Ирак

59614

Поврзани вести

Американски ловци започнаа разузнавачки летоив над Ирак

Извори од Пентагон изјавиле дека една од целите на летовите е да се демонстрира готовноста на САД за одлучни акции за стабилизирање на ситуацијата во Ирак.

– Тука не е важно да забележиме нешто, туку да бидеме забележани, изјавил претставник на Пентагон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести