петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Американски новинар заразен со ебола

ebola

Поврзани вести

Американски новинар хонорарно ангажиран од телевизијата Ен-Би-Си во Либерија е заразен со вирусот Ебола и ќе биде пренесен во САД на лекување, соопшти американската телевизија.

Репортерот бил ангажиран да работи со главниот уредник за медицински прашања и дописник на Ен-Би-Си доктор Нанси Снајдерман.

Се верува дека ова е првиот случај на американски новинар заболен со смртоносниот вирус Ебола, по избувнувањето на епидемијата на болеста во Западна Африка.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести