понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

АМСМ препорачува внимателно возење по влажни коловози

Возете внимателно и почитувајте ја поставената сигнализација

amsm

Поврзани вести

Сообраќајот на сите патишта низ Македонија се одвива без забрани, по наместа влажни коловози.

Намалена видливост поради магла до 100 метри има долж котлините и речните долини.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација и на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести