понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

АМСМ: Сообраќајот тековен по влажни коловози

АМСМ препорачува внимателно возење и прилагодување на брзината според условите на патот

amsm

Поврзани вести

Сообраќајот на сите патишта низ Македонија се одвива без забрани, застои и ограничувања, по наместа влажни коловози. На повисоките и осојничави места можна е појава на голомразица.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација и на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести