среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

АМСМ: Внимателно возење поради маглата и можната појава на голомразица

Бидете внимателни и почитувајте ја поставената сигнализација на патиштата.

amsm

Поврзани вести

АМСМ препорачува внимателно возење поради маглата особено на патниот правец Скопје-Петровец-Катланово и Градско-ДемирКапија, каде што видливоста е до 50 метри.

Сообраќајот на сите државни патишта во републиката се одвива по суви коловози. Поради ниските температури можна е појава на голомразица на повисоките планински и осојничави места, како и на некои мостови низ клисурите.

Особено да се внимава на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести