недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

АМСМ: Возете внимателно и почитувајте ја поставената сигнализација

Почитувајте ја поставената сигнализација и прилагодете ја брзината според условите на патот

amsm

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по претежно суви коловози.

Намалена видливост до 50 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Буково.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација и на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести