четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

АМСМ: Возете внимателно и почитувајте ја сообраќајната сигнализација

АМСМ препорачува внимателно возење и прилагодување на брзината според условите на патот.

amsm

Поврзани вести

АМСМ препорачува внимателно возење и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација. Особено да се внимава на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Сообраќајот на сите патишта низ земјата се одвива по претежно суви коловози. Врнежи од слаб дожд ома во југозападниот и источниот дел од Републиката. Поради ниските температури можна е појава на голомразица на повисоките планински и осојничави места, како и на некои мостови низ клисурите.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести