петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

АМСМ: Возете внимателно и прилагодете ја брзината по условите на патот

amsm

Поврзани вести

Сообраќајот на сите државни патишта во републиката се одвива по претежно суви коловози. Мали остатоци од кашест снег има само на повисоките осојничави места, но истите не претставуваат проблем за одвивање на сообраќајот.

Поради ниските температури можна е појава на голомразица на некои повисоки планински и осојничави места.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација. Особено да се внимава на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести