понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Ана Ивановиќ во врска со Швајнштајгер

ana-ivanovic-foto-citalac-kurira-1410425696-565879

Последни вести

Најдобрата српска тенисерка, Ана Ивановиќ е во љубовна врска со славниот германски фудбалер, Бастијан Швајнштајгер.

На тениските форуми осамна слика од Њујорк на која се гледа како Ана и Бастијан се држат за раце. Во нивно друштво бил и германскиот кошаркар Штефан Хаман.

Ивановиќ неодамна го номинираше Швајнштајгер за ледениот предизвик, а тој го номинираше нејзиниот брат Милош.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести